ISO SPAN Slovensko s.r.o.

Ekologický stavebný materiál – Drevobetón

Vzorec pre drevo-betón

Mäkká drevotrieska a odrezky zo spracovania dreva sú základným materiálom na výrobu prírodného stavebného materiálu pilinobetón.

Pri minimálnych nákladoch na energiu sa drevené štiepky v šrotovníkoch drví na správnu veľkosť a potom sa zmiešajú s prírodnými látkami s cementom, vodou a minerály a tvaruje sa do drevobetónových tvaroviek a izolačných dosiek.

Hlavným princípom tejto výrobnej technológie orientovanej na budúcnosť je vyhnúť sa znečisťovaniu životného prostredia, najmä udržiavaniu čistoty vzduchu a vody.

4 vlastnosti ISO SPAN Drevo-betónu:

1.Optimálna tepelná izolácia

Vynikajúce hodnoty U a celkové tepelné vlastnosti vďaka kombinácii biologicky veľmi priaznivej drevo-betónovej a integrovanej polystyrénovej izolácie.

Teplé a suché steny:
Veľmi dobré hodnoty U drevo-betónu („teplý drevený plášť“) a optimálne absorbovanie / uvoľňovanie vlhkosti zaručujú vysoký klimatický komfort a pohodlie.

Bez tepelných mostov:
Produktový rad ISO SPAN ponúka homogénny kompletný systém konštrukcie steny, ktorý je možné osadiť a spájať bez malty (bez spojov malty).

Optimálna tepelná kvalita:
Jedinečná súhra tepelnoizolačných vlastností plášťov z drevených štiepok ISO SPAN vedie k úsporám nákladov na vykurovanie, a to nielen prostredníctvom silných hodnôt U. Zahrnutie pasívneho využívania slnečnej energie a subjektívneho pohodlia slúži ako dôležitý faktor úspory energie (vnútorná klíma).

Integrovaná tepelná izolácia:
S tvarovkami z drevených štiepok ISO SPAN nemáte žiadne ďalšie / následné izolačné starosti. Nevyžaduje sa ani lepidlo ani kompozitný materiál.

2.Optimálna paropriepustnosť

Celoročne suchá stena (pohodlie) vďaka nepretržitému transportu vlhkosti vzduchu von (cez priepustné, súvislé pásy vyrobené z betónu).

Celoročne suchá stena:
Nepretržitý, bez kondenzátu transport vnútornej vlhkosti von cez široké, súvislé drevo-betónové siete.

Minimálne ukladanie vlhkosti:
Celkovo vynikajúca absorbcia vody a hodnoty uvoľňovania v dôsledku štruktúry pórobetónu s otvorenými pórmi (absorbcia vody 0,7 kg / m2 uvoľňovanie vody 2,1 kg / m2 – každá 1 hodina).

Najkratšie
doby schnutia: To znamená: rýchla dostupnosť a úplne bezproblémové správanie steny, keď stavba zmokne.

3.Optimálna akumulácia tepla

Optimalizovaná, vyvážená klíma v miestnosti v ročných obdobiach a dennom a nočnom rytme a efektívne pasívne využívanie slnečnej energie prostredníctvom betónového jadra účinného na skladovanie tepla.

Optimalizácia klímy:
teplotné vrcholy – napríklad v horúcich popoludňajších hodinách – sú oslabené. Izby sú oveľa príjemnejšie na bývanie, tepelná energia uložená v betónovom jadre sa uvoľňuje v chladnejších večerných a nočných hodinách.

Zima: Využitie slnečnej energie:
Voľná ​​solárna energia sa ukladá do betónového jadra (deň) a oneskoruje sa (popoludňajšie / večerné hodiny) a uvoľňuje sa do miestností (pozitívny tok energie).

Povrchová teplota na stene:
Celoročné teploty optimalizujú povrchy stien, a tým vytvárajú energeticky výhodný pomer medzi priemernou teplotou vzduchu v miestnosti a povrchom stien (pohodlie).

4.Optimálna zvuková izolácia

Vďaka vysokej celkovej hmotnosti steny (betónová konštrukcia) majú všetky veľkosti tvaroviek vynikajúce zvukovo izolačné vlastnosti.

Veľmi vysoká hmotnosť betónovej steny:
čím vyššia je hmotnosť steny, tým lepšie sú zvukotesné vlastnosti. Ľahká tvarovka ISO SPAN v kombinácii s betónovou výplňou dosahuje nadpriemernú hmotnosť steny a dosahuje tak vynikajúce tlmenie zvuku aj pri tenkej hrúbke steny. Betónové jadro tiež tvorí základ vysokej únosnosti ISO SPAN-ových stien. Životné prostredie s minimálnym hlukom.

Použitá technológia je mnohonásobne overené po celé desaťročia

Bez tohto prírodného stavebného materiálu, by bytová výstavba v Európe mala menej vynikajúcich alternatív. Medzi najvýznamnejšie vlastnosti patrí okrem požiarnej odolnosti a zemetrasenia taktiež ochrana proti hluku, skladovanie tepla, zvuková izolácia a difúzia pary. Mnohí považujú drevo za jeden z typických prírodných stavebných materiálov. Avšak betón ako formovateľný stavebný materiál vyrobený z cementu, piesku a štrku má rovnaké zloženie ako mnoho ložísk v prírode. Cement so svojimi prírodnými surovinami používa spoločnosť ISO SPAN GmbH ako spojivo do dreva pri výrobe drevotrieskových dosiek. Tvarovky a izolačné dosky z drevených triesok ISO SPAN odstraňujú efektívny skleníkový plyn z prostredia prostredníctvom CO2 uloženého v drevnej štiepke vo forme uhlíka.
Stavebné tvarovky vyrobené s drevenej štiepky sú preto dokonalou syntézou prírodných stavebných materiálov, dreva a kameňa, moderným a na budúcnosť orientovaným spôsobom.

5 výhod, ktoré presvedčia …

1.

Prírodná štiepka a cement

Drevo a cement sú samozrejme prírodným materiálom.

2.

Tepelná izolácia a zvuková izolácia

Najlepšia tepelná izolácia a masívna zvuková izolácia

3.

Optimálna výstavba

Rýchla a lacná konštrukcia (so strateným funkčným debnením a izoláciou)

4.

Paropriepustnosť

Priedušné steny, vďaka vysokej schopnosti difúzie pár

5.

bezpečnosť – zemetrasenie

Vysoká bezpečnosť pri zemetrasení vďaka silnému jadru.